Yurt Dışında İş Yapan Türk Firmaları

Yurt dışında iş yapan inşaat firmaları sayesinde Katar, Dubai, Azerbaycan ve Kuveyt gibi ülkelerde çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Peki Yurt dışında iş yapan Türk firmaları hangileridir?

Yurt Dışında İş Yapan Türk Firmaları

Yurt dışında iş yapan inşaat firmaları sayesinde Katar, Dubai, Azerbaycan ve Kuveyt gibi ülkelerde çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Peki Yurt dışında iş yapan Türk firmaları hangileridir?

16 Mart 2019 Cumartesi 17:38
580 Okunma
Yurt Dışında İş Yapan Türk Firmaları

Günümüzde pek çok kişi yurtdışında çalışmayı istemektedir. Bu sebeple de internet üzerinden yurt dışında faaliyet gösteren Türk firmaları hakkında çeşitli araştırmalar yaparlar. Bu firmaları bilmediğinizde karşınıza çıkabilecek bazı şansları kaçırmış olabilirsiniz.

Yurt dışında faaliyet gösteren bu firmalar çeşitli şirket arasında sağlık, enerji, gıda ve alt yapı gibi çeşitli konularda son derece büyük bir hacme sahiptirler. Bu firmalar vasıflı ve vasıfsız olarak eleman almaktadır. Sizler de farklı alımlara başvurarak, yurt dışında çalışma imkânına kavuşabilirsiniz.

Yurt dışında iş yapan Türk firmaları deyince şu firmalardan bahsedebiliriz:

Enka Holding

Enka Holding 1957 yılında kurulmuştur. Ülkemizin en büyük inşaat şirketlerinden bir tanesidir. Özellikle altyapı, gayrimenkul, ticaret, enerji, petrokimya ve inşaat alanlarında faaliyet göstermektedir. Ülkemizden yurtdışında çeşitli alanlarda vasıflı ve vasıfsız eleman götürmektedir.

Bununla beraber yurtdışında konaklama ve çalışma vizesi konusunda da gerekli olan bütün belgeleri ve çalışmaları Enka Holding olarak kendisi yürütmektedir. Enka Holding’in faaliyet gösterdiği ülkeleri şu şekilde sayabiliriz: Hollanda, Umma, Hindistan, Arabistan, Katar, Gürcistan, Kazakistan, Rusya,Irak,Suudi Arabistan, Türkmenistan, Kosova, Romanya, Libya ve Azerbaycan’dır.

Gama Holding

Gama Holding 1959 yılında kurulmuştur. Özellikle elektrik enstrumantasyon ve mekanik alanlarında çalışmalar yürütmektedir. 2003 yılında tamamen bir holdinge dönüşen firma bünyesinde Gama Ticaret ve Turizm, Gama Güç Sistemleri, Gama İnternational, Gama Enerji ve Gama Endüstri olarak 5 temel firmaya ayrılmıştır.

2017 yılında bu holdingin cirosu 3 milyar dolara ulaşmıştır. Holding, faaliyetlerin bir kısmını ülkemizde diğer kısmını ise Rusya, Afrika ve Ortadoğu gibi çeşitli ülkelerde gerçekleştiriyor. Yurtdışında faaliyet gösterdiği ülkeleri ise şu şekilde sıralayabiliriz: Kuzey Irak, Bahreyn, Suudi Arabistan, Libya, Cezayir, Irak ve Kazakistan’dır.

Rönesans Holding

Holding, 1993 yılında kurulmuştur. Aynı anda 24 ülkede birden faaliyet gösteren bu holding, dünyanın 38. Avrupa’nın ise en büyük 10. Firmaları arasına girmiştir. Holding alışveriş merkezi, sanayi tesis, otoyol, köprü, kimyasal ve ilaç üretim tesisi, sağlık alanları, devlet binaları, makine ve otomotiv fabrikaları gibi çeşitli alanlar inşa etmektedir.

Firma, faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor. Yurt dışında faaliyette bulunduğu ülkeleri şu şekilde sayabiliriz: Lüksemburg, Türkmenistan, Sri Lanka, Kazakistan, Japonya, Cezayir, Belçika, Polonya, Hollanda, Libya, Mozambik, Avusturya, Katar, Beyaz Rusya, Irak, İsviçre, Almanya ve Nijerya’dır.

Ant Yapı Sanayi Ticaret A.Ş.

Firma 1991 yılında kurulmuştur. Sadece ülkemizde değil, aynı zamanda dünyanın çeşitli alanlarında müteahhitlik alanlarında çalışmalar yapmaktadır. 7 farklı grup noktasında çalışmalarına devam eden firma özellikle altyapı hizmetleri, sağlık alanı, turizm işletmesi, konut, avm binası, eğlence alanı ve okul binası gibi çeşitli noktalarda hizmet vermektedir. Ülkemiz dışında Türkmenistan, Rusya, İngiltere ve Ukrayna gibi ülkelerde faaliyet göstermektedir. Yatırım olarak çalışmaların büyük bir kısmı Rusya’nın Moskova bölgesinde gerçekleşmektedir.

Tekfen Holding

Firma 1956 yılında kurulmuştur. Firmanın kurulmasında 3 genç inşaat mühendisi büyük rol oynamıştır. 2017 yılında 3,6 milyar dolar cirosu olan firma son zamanlarda oldukça dikkat çekmektedir. Son zamanlarda çalışan sayısı 15.000 olan holding, ülkemiz dışında, dünyanın çeşitli ülkelerinde altyapı, gayrimenkul, enerji, petrokimya ve tarım gibi alanlarda hizmet vermektedir. Ülkemiz dışında proje gerçekleştirilen ülkeler Libya, Katar ve Azerbaycan’dır.

Yüksel İnşaat

1963 yılında kurulan firma, çalışmalarına ilk olarak liman inşaatı bünyesinde başlamıştır. Son zamanlarda kendine iyice büyüten firma özellikle savunma sanayi, imalat sektörü, finans, bilgi teknolojisi ve turizm alanlarında büyük gelişmeler kaydetmiştir. Son olarak 2010 yılında İstanbul ila İzmir arasındaki otoyol ihalesini 1-6 oranında kazanarak, Türkiye’nin en önde gelen firmalardan biri olduğunu bütün sektöre kanıtlamıştır.

Ülkemizde ve yurtdışında çeşitli alanlarda proje yapan bu firma faaliyetlerine özellikle Bina projesi, deniz yapısı, ulaşım projesi, barajlar ve HES santralleri ile devam etmektedir. Ülkemizin dışında Kuzey Irak, Libya, Romanya, Ukrayna, Özbekistan, Suudi Arabistan, Afganistan, Dubai, Katar ve Kazakistan gibi büyük ülkelerde projeler geliştirmektedir.

Polimeks Holding

Yurtiçi ve yurt dışında geliştirmiş olduğu çeşitli projelerle birlikte son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren bu firma özellikle ticareti, sağlık, kamu ve konut binalarında geniş çalışmalar yapmıştır. Bunun dışında havaalanı ve altyapı noktasında da kendini göstererek firma 1995 yılında kurulmuştur. Şu anda 5 ülkede 10 binden fazla elemanıyla beraber şu ana kadar 134 tane önemli proje geliştirmiştir.

Yurtdışındaki en büyük yatırımını Türkmenistan’da gerçekleştiren firma şu anda bile Türkmenistan çalışmaktadır. O bölgede en çok inşaat yatırımı yapan müteahhittir. Belirtilen 7 firma dışında Yurt dışında iş yapan Türk firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar yurtdışında çalışmak isteyen deneyimli insanlar için iş ilanları yayınlamaktadır. Bu firmaların internet sitelerini kontrol ederek yurtdışı iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.