BİST
92664
ALTIN
212.071
DOLAR
5.4820
STERLİN
7.1283
EURO
6.1890

KPSS 55 Puan İle Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Giresun Belediyesi tarafından yayımlanan ilana göre 55 KPSS puan ile belediye bünyesinde görev yapmak üzere zabıta memuru alımı yapılacak. Kaç kişi alınacak, başvuru tarihi ne zaman, haberimizin devamında yer almaktadır.

KPSS 55 Puan İle Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Giresun Belediyesi tarafından yayımlanan ilana göre 55 KPSS puan ile belediye bünyesinde görev yapmak üzere zabıta memuru alımı yapılacak. Kaç kişi alınacak, başvuru tarihi ne zaman, haberimizin devamında yer almaktadır.

Şifanur
Şifanur
02 Kasım 2018 Cuma 12:20
12 Okunma
KPSS 55 Puan İle Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Giresun iline bağlı Eynesil ilçesi belediye başkanlığı 55 KPSS ile 3 lisans mezunu, 2 ön lisans mezunu, 3 lise mezunu toplamda 8 kişilik kadro ile zabıta memuru alımı yapacağını ilan etti. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine yönelik, boş kadrolara açıktan atama yolu ile zabıta memuru alımı yapılacak.

Başvuru Şartları Nedir?

T.C Vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde yer alan süreler geçmiş olsa dahi, kasten işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene karşı ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, rüşvet, irtikap, hırsızlık, sahtecilik, dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat vb. suçlardan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama ya da kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

* Erkek adaylar için, askerlik ile ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelinmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

* Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek akıl hastalığı ya da bedensel engeli bulunmamak.

* Yapılacak olan arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak.

* Daha önce çalışılan kurum veya kuruluştan disiplinsizlik ya da ahlaki sebeplerle çıkarılmış olmamak.

* KPSS’den (P3/ P4) en az 55 almış olmak.

* Erkek adaylar için en az 167 cm, kadın adaylar için en az 160 cm boyunda olmak. Boy ve kilo arasında 10 kilogramdan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespiti belediye tarafından yapılacaktır)

* 30 yaşını doldurmamış olmak.

* İlan edilen kadrolar için, aranan diğer başvuru koşullarını taşıyor olmak.

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

* Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı fotokopisi

* 2 tane fotoğraf (Fotoğrafın bir tanesi başvuru formuna yapıştırılacak)

* KPSS sonuç belgesi

* KPSS sonuç belgesinin ÖSYM internet sayfasından alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı

* Diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği

Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Adaylar, yukarıda sıralamış olduğumuz belge ve evrakları, 16 Kasım 2018 tarihi ile 22 Kasım 2018 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Eynesil Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacak olup posta, faks vb. yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Eksik belge ya da bilgiler ile yapılan başvurular belediye tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Sözlü Sınav Konuları Nelerdir?

* T.C Anayasası

* 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

* Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

* Mahalli İdareler ile ilgili temel mevzuat konuları

* Kadro unvanına yönelik mesleki ve uygulamalı bilgi, yetenek ölçümü

Adaylara yapılacak olan sınav, Eynesil Belediyesi meclis salonunda 28 Kasım Cuma günü saat 10:00’da yapılacaktır. Yapılacak olan sözlü sınav, aynı gün içerisinde bitirilemezse ertesi gün de devam edecektir. Eynesil Belediyesi, başvuruları KPSS başarı puanına göre sıralayarak en yüksek puanı almış adaydan başlamak üzere, atama yapılacak olan kadro sayısının beş katı oranında adayı sözlü sınava çağıracaktır.

İş talep formuna Eynesil Belediyesi’nin resmi internet sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Detaylar www.eynesil.bel.tr adresinde yer almaktadır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.