BİST
92664
ALTIN
212.071
DOLAR
5.4820
STERLİN
7.1283
EURO
6.1890

Düşük KPSS Puanı İle Zabıta Memuru Alınacak

Rize Ardeşen Belediyesi tarafından yayımlanan ilana göre belediye bünyesinde görevlendirilmek üzere 3 zabıta memuru alımı yapılacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için KPSS’den en az 70 puan almış olması gerekiyor.

Düşük KPSS Puanı İle Zabıta Memuru Alınacak

Rize Ardeşen Belediyesi tarafından yayımlanan ilana göre belediye bünyesinde görevlendirilmek üzere 3 zabıta memuru alımı yapılacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için KPSS’den en az 70 puan almış olması gerekiyor.

Şifanur
Şifanur
07 Kasım 2018 Çarşamba 12:29
13 Okunma
Düşük KPSS Puanı İle Zabıta Memuru Alınacak

Rize Ardeşen Belediye Başkanlığı’nda görev yapmak üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükmüne yönelik unvanı, sınıfı, adedi, nitelikleri, derecesi, KPSS taban puanı, türü ve diğer koşulları da taşımak kaydıyla ilanda belirtilen kadrolara açıktan atama yöntemi ile zabıta memuru alınacağı duyuruldu.

Başvuru Koşulları Nelerdir?

- T.C Vatandaşı olmak

- Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde yer alan süre geçmiş de olsa, kasten işlenmiş olan bir suçtan ötürü bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa dahi devlet güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, irtikap, zimmet, dolandırıcılık, hırsızlık, rüşvet, sahtecilik, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin iflasına fesat karıştırma, güveni kötüye kullanma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama ya da kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak

- Kamu haklarından mahrum olmamak

- Güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasına engel bir durum bulunmamak

- Görevini sürekli yapmasına engel teşkil eden akıl hastalığı ya da beden engeli bulunmamak

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ya da ahlaki sebeplerden dolayı işten çıkarılmış olmamak

- 657 sayılı kanunun 48. maddesinin A fırkasında yer alan genel şartları taşımak ve buna ek olarak Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde bulunan özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapmak için, aç karnına ölçüm ve tartım, çıplak ayak ile, erkeklerde 1.67 cm boyunda olmak, bayanlarda 1.60 cm boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan bölümü ile kilosu arasında (+,-) 10 kilodan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır)

- 30 yaşını doldurmamış olmak

- Erkek adaylar için, askerliğini yapmış olmak ya da askerlik ile ilgisi bulunmamak.

- KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru koşullarını taşımak.

Başvuruda İstenen Belgeler Nelerdir?

- Nüfus cüzdanı ya da kimlik fotokopisi

- İş talep formu

- 2 tane fotoğraf (Fotoğraflardan birisi iş talep formuna yapıştırılacak)

- Diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı veya noter tarafından onaylanmış örneği

- Yabancı okuldan mezun adaylar için denklik belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylanmış örneği

- KPSS sonuç belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu çıktısı

- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

- Görevini sürekli yapmasına engel durumu olmadığını gösterir beyan

Başvurular Ne Zaman Alınacak?

Yayımlanan ilana başvurular 26 Kasım 2018 tarihinde başlayacak olup 30 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecek. Adayların mesai saati bitimine kadar (16:30) yapmaları gerekmektedir. Başvurular Ardeşen Belediyesi Ana Hizmet Binası Merkez Mahallesi Atatürk Caddesi No:127 Ardeşen/ RİZE adresine yapılacak.

Başvurular şahsen yapılacak olup, posta faks vb. yollarla yapılan başvurular geçersiz sayılacak. Eksik bilgi ya da belgelerle yapılan başvurular belediye tarafından değerlendirmeye alınmayacak. Başvuru yapacak adayların, başvuru kılavuzunu dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekmektedir. Adaylar iş başvuru formuna Ardeşen Belediyesi’nden ve ya www.ardesen.bel.tr adresinden ulaşabilirler.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.